TikTok artık kullanıcıları tarafından hem İngiltere hem de ABD’de ortalama olarak YouTube’dan daha uzun süre izleniyor. Bu son sosyal medya uygulamasının popülaritesinin giderek arttığı açık.

Uygulama izleme firması App Annie’ye göre, kullanıcı başına uygulamalarda geçirilen ortalama süre TikTok için daha yüksektir, bu da sonuçta daha yüksek katılım seviyeleri anlamına gelir.

Tahmini 700 milyon kullanıcıya sahip olan TikTok, şu anda 2020’den bu yana dünya çapında en çok indirilen uygulama konumunda!

Peki, bir diş hekimliği muayenehanesi herkesin konuştuğu bu uygulamanın popülerliğinden nasıl yararlanabilir?

Elbette kendi TikTok hesaplarını oluşturun!

Hesabınızı oluşturduktan sonra (tutarlılık için instagram, facebook ve twitter hesabınızla aynı tanıtıcıyı kullanın), markalı bir profil resmi ekleyin ve güçlü ve vurucu bir biyografi hazırlayın – bazı içerikler yayınlamaya başlama zamanı.

Ancak, Doja Cat’inizi Bella Poarch’ınızdan ayırt edemiyorsanız, diş hekimleri için hızlı ve kolay yaratıcı TikTok fikirlerimizden 9’u ile sizi koruduk…

1.Tedavi Süreci

Neden hastalarınızdan birinin geçirdiği bir tedavi sürecini kaydetmeyi düşünmüyorsunuz?

Bu, izleyicilerinize belirli bir tedavi sırasında gerçekte neler olduğuna dair perde arkası bir bakış sağlayacaktır.

TikTok ile ilgili harika olan şey, tam uzunlukta bir video kaydetmek zorunda kalmadan kısa video bölümleri kaydedebilmeniz veya telefonunuza önceden kaydettiğiniz videoları kullanarak kısa bir video klip oluşturabilmenizdir! Kolay değil mi?

Invisalign gibi tüm bir tedavi sürecini belgeleyebilir ve TikTok kullanarak 60 saniyelik bir video klibe dönüştürebilirsiniz.

@dr.ndeokie’nin ‘The Invisalign Process‘ adlı TikTok videosuna göz atın

Hastanın plak takılmadan önce geçtiği ilk aşamaları görebilmenizi seviyoruz. hatta @dr.ndeokie, genel deneyime katkıda bulunmak için uygun bir şarkı seçimi olan ‘Katy Perry – Smile’ı bile kullandı.

@dr.ndeokieThe Invisalign Process#trinidaddentist #trinidaddentistry #womenindentistry #invisaligntt #invisalign♬ Smile – Katy Perry

2. Potansiyel Yeni Hastalarınızı Güldürün Potansiyel Yeni Hastalarınızı Güldürün!

İzleyicileriniz dahil herkes komik videoları sever! En çok paylaşılanlar da bunlardır, bu nedenle komedi kariyerinizi başlatmanın zamanı geldi.

Sosyal medya içeriğiniz aracılığıyla kitlenizi güldürebilirseniz, büyük olasılıkla içerikle etkileşime girecekler ve hatta takipçileriyle paylaşmaya karar verebilirler.

@thekillakay_ ‘Diş hekimleri dişleriniz üzerinde çalışırken’ adlı TikTok videosu, insanların diş hekimini ziyaret etme konusunda ilişki kurabilecekleri komik ama etkili bir videoya harika bir örnektir.

https://www.tiktok.com/@thekillakay_/video/6896318278248025349

3. Tedavi Bilgileri

Belirli bir tedavi hakkında önemli bilgileri paylaşan TikTok videoları, sık sorulan soruları kısa bir video klip içinde yanıtlamanın harika bir yoludur.

@teeth.by.az TikTok videosu tam olarak bunu yapıyor, Invisalign hakkında 3 önemli soruyu yanıtlarken eğlenceli ve ilgi çekici hale getiriyor. Bu konuda harika olan şey, kullanıcıların her şeyi okumak için birden fazla kez izlemek zorunda kalabilmeleridir, bu da gönderinin genel görüntüleme sayısına katkıda bulunur. Daha fazla etkileşim = TikTok’ta daha fazla güç!

@teeth.by.az#foryoupage #fyp #invisalign #teethbyaz #teeth #dancingdentist #dentist♬ orijinal ses – asim zaidi143

4. Önce & Sonra

Önce & Sonra çekimleri bir diş hekiminin sosyal medya içeriğinin temel bir parçası olmalıdır! Çalışmalarınızı sergilemek ve izleyicilerinize sizden ne tür dental sonuçlar bekleyebileceklerini göstermek önemlidir.

@drtejaspatel TikTok videosu, tedavilerin hastanın gülümsemesinde yarattığı büyük farkı gösteren ilgi çekici bir Önce & Sonra videosudur. Bu, gülüş makyajına mükemmel bir örnektir. Videoyu nasıl zamanladığını ve ‘Sonra’ çekimlerinin de şarkının ritmine denk gelmesini sağlamasını gerçekten seviyoruz! Sizin İçin Sayfasında yer alma şansınızı artırmak için trend müzikleri kullanmayı da unutmayın!

@drtejaspatel#beforeandafter #smilemakeover #dental #dentist #transformation #cosmeticdentistry #teeth #fix #permanent #teethwhitening♬ original sound – RaveCentral

5. Referanslar

Sosyal medya sayfalarınızda referansları paylaşmak, diş hekimliği muayenehanenizin itibarını artırmanın ve sizinle hedef kitleniz arasında daha fazla yakınlık kurmanın harika bir yoludur.

@dr_plolo TikTok videosu, diş kaygısından muzdarip bir babanın ve diş hekiminin aynı kaygıdan muzdarip oğlunu sakinleştirmeye nasıl yardımcı olduğuna dair bir referanstır. Bu diş hekimi nazik ve ilgili bir yaklaşım sergiliyor ve izleyicilerine hastalarını önemsediğini gösteriyor.

@dr_ploloFollow MY IG @dr_plolo Testimony From Dad #dentist #dentista #dentistryworld #dentistsoftiktok #fy #fyp #foryou #foryoupage♬ Wants and Needs – Drake

6. The Dancing Dentist

TikTok dans trendleri, içeriğe ekstra etkileşim ve görüntüleme sağlamanın eğlenceli ve eğlenceli bir yoludur. @davidcohendds TikTok videosunun arkasındaki fikri seviyoruz, videoda sadece bir şarkı eşliğinde dans etmek yerine, ‘Dişlerinizi lekeleyen içecekler’ konusu etrafında ağız sağlığı tavsiyeleri paylaşıyor. Eğitim ve eğlence? Bizden bir 10/10!

@davidcohenddsHardest woah I ever hit #learnontiktok #tiktokpartner #dancingdentist♬ KyleYouMadeThat – All About Cake – KyleYouMadeThat

7. Şarkı Söyleyen Diş Hekimi

‘Şarkı Söyleyen Diş Hekimi’ olarak da bilinen Dr. Milad Shadrooh, popüler şarkılara diş hekimi parodileri söyleme konusundaki eşsiz yeteneğiyle ünlü bir sosyal medya diş hekimidir.

The Singing Dentist TikTok kanalı, dişçilikle ilgili bir temaya sahip yaratıcı fikirler için göz atmaya değer komik ve ilgi çekici video içerikleriyle doludur.

Bu nedenle, ekibinizdeki herhangi birinin şarkı söyleme / rap yapma konusunda gizli bir yeteneği varsa, onları en sevdikleri şarkılardan birini kaydetmeye ve cover yapmaya ve buna küçük bir dişçilik dokunuşu eklemeye teşvik edin.

@dentistsingingBody Parody – @russmillions @tionwayne9 @arrdeetik #foryou♬ original sound – Singing Dentist

8. Doğum günleri

Bir personelin doğum günü mü yaklaşıyor?

Neden onlar için hızlı bir mutlu yıllar videosu kaydedip sosyal medya sayfalarınızda paylaşarak onlara mutlu yıllar dilemiyor ve tüm sıkı çalışmaları için teşekkür etmiyorsunuz?

İşte tam da bunu yapan bir diş ekibinin mükemmel bir örneği – https://vm.tiktok.com/ZMRVWh2u8/

https://www.tiktok.com/@numbnanos/video/6932385196566252806

9. #Trend

Gözünüzü en son TikTok trendlerinden ayırmayın ve eğlenceye katılın. Biraz yaratıcılıkla bir TikTok trendini kitlenize ve USP’nize uygun hale getirmenin her zaman bir yolu vardır.

Bu soru ve cevap trendinin kendi versiyonunu yaratan müşterilerimizden biri olan @teeth.by.az‘a göz atın. Trend müziği de kullanan Asım, TikTok trendinin herkesin katıldığı özel ve eğlenceli bir diş versiyonunu yaratmayı başardı!

@teeth.by.az#invisalign #dentist #smile #teeth #foryou #cosmeticdentist #fyp #teethwhitening♬ Jalebi Baby – Tesher

Umarız bu fikirlerden birkaçı içinizdeki TikTok yaratıcısını harekete geçirmiştir, ve kendi içeriğinizi oluşturmaya başlamak için heyecanlısınız. Oluşturduğunuz herhangi bir içeriği diğer sosyal kanallarınızda da kullanabileceğinizi unutmayın – bir TikTok kolayca bir Instagram makarasına dönüştürülebilir veya bir Facebook videosu olarak eklenebilir.

Neden Sosyal Medya pazarlamanızdan en iyi şekilde yararlanmak için diğer kullanışlı kılavuzlarımızdan birine de göz atmıyorsunuz? Düzenli ve güvenle paylaşım yapmanız için size ilham verecek 21 Yaratıcı Instagram gönderi fikri hakkındaki yazımızı veya Instagram’ın en yeni özelliği olan makaraları uygulamalar sayfanıza tanıtmaya yönelik en iyi ipuçlarımızı okuyun.