Bu düşük epinefrinli anestezi, maksillada (yaklaşık 40 dakika) orta pulpal süreli anestezi ve mandibular sinir bloklarında (50 ila 70 dakika) orta pulpal süreli infiltrasyon anestezisi sağlar.

Citanest Forte, hızlı başlangıç ve optimal süre ile etkili anestezi üretir.

Hızlı başlangıç, derin anestezi” 30 yıllık pratiği olan bir diş hekimi, DENTSPLY Pharmaceutical’ın Citanest Forte hakkında en çok neyi sevdiği sorulduğunda böyle yanıtladı. Aynı değerlendirici, anestezik maddenin benzer ürünlerden çok daha iyi olduğunu belirtti ve genel olarak mükemmel bir puan verdi.

İnfiltrasyon ve sinir bloğu için yerel bir anestezik olan 4% Citanest Forte Dental epinefrin 1:200,000 ile (prilocaine HCl ve epinefrin enjeksiyonu, USP), diğer amit bazlı yerel anesteziklere göre daha az toksisite ile hızlı başlangıç, optimal süre ve etkili anestezi üretir. Anestezik madde, elli adet 1.8 mL kartuş içeren kutularda mevcuttur.

Citanest Forte’yi değerlendiren 11 diş hekimi, oral cerrah ve endodontist, kullanım kolaylığı, etkililik, başlangıç ve süre ve etkililik gibi özellikleri değerlendirdi.

Kullanım Kolaylığı

Üretici Açıklaması: Citanest Forte’un piston ve kartuşunda bulunan silikon kaplama, pürüzsüz ve kolay hareket ve teslimatı sağlar.

Değerlendirici Geri Bildirimi: Kullanım kolaylığını değerlendiren 11 değerlendirenden tümü bu özelliği mükemmel veya çok iyi olarak değerlendirdi. Tüm özellikleri mükemmel olarak değerlendiren bir Kaliforniya diş hekimi, anestezik maddenin kullanımını “infiltrasyonlardan kaynaklanan pulpal anestezi nedeniyle maksiller işlemler için çok daha kolay” olarak tanımladı.

Etkililik

Üretici Açıklaması: Citanest Forte, prilocaine ve epinefrini birleştirir, hem infiltrasyon hem de sinir blok teknikleri için etkili anestezi üretir.

Değerlendirici Geri Bildirimi: “Mükemmel bir ürün. Klinik sonuçlarından çok memnun kaldım,” dedi benzer ürünlerden çok daha iyi olduğunu belirten bir değerlendirici. Anestezik maddeyi muhtemelen satın alacağını ve meslektaşlarına tavsiye edeceğini belirten bir diş hekimi, “infiltrasyon ve blok enjeksiyonu ile iyi çalışıyor” dedi. Bir değerlendirici, “Epinefrin konsantrasyonu nispeten düşük, ancak bu miktar vazokonstriktör ile mükemmel bir şekilde çalışıyor” dedi ve bir diğeri, “Epinefrinsiz anestezikleri kullanmayı tercih ediyorum” dedi. Hem etkililik hem de hasta konforu, tüm 11 değerlendirici tarafından mükemmel, çok iyi veya iyi olarak değerlendirildi.

Başlangıç ve Süre

Üretici Açıklaması: İnfiltrasyon anestezisi için kullanıldığında, Citanest Forte’nin başlangıç süresi ortalama 2 dakikadan azdır, yumuşak doku anestezisinin süresi yaklaşık 2 saat 15 dakikadır. İnferior alveolar sinir bloğu için kullanıldığında, ortalama başlangıç süresi 3 dakikadan azdır, yumuşak doku anestezisinin ortalama süresi yaklaşık 3 saattir.

Değerlendirici Geri Bildirimi: Tüm 11 değerlendirici, başlangıç ve süreyi mükemmel, çok iyi veya iyi olarak değerlendirdi, “Eylemin oldukça hızlı başladığı” ve “Süre son derece tatmin ediciydi” gibi yorumlarla. Genel olarak anestezik maddeye çok iyi bir puan veren bir diş hekimi neyin iyileştirilmesini istediği sorulduğunda, “[Daha] uzun süreli olmasını isterdim” dedi.

Genel Memnuniyet

“Xylocaine’a güzel bir alternatif” gibi yorumlarla, tüm 11 değerlendirici, Citanest Forte ile genel memnuniyetlerini mükemmel, çok iyi veya iyi olarak değerlendirdi. “DENTSPLY, diş hekimi olarak hayatımı kolaylaştıracak kaliteli ürünlere sahip bir şirket” dedi tüm özellikleri çok iyi olarak değerlendiren bir New York diş hekimi. Sekiz değerlendirici, Citanest Forte’yi kesinlikle veya muhtemelen satın alacaklarını belirtti ve 10’u meslektaşlarına kesinlikle veya muhtemelen tavsiye edeceklerini söyledi.

4% Citanest Forte DENTAL