OMNICHROMA, tek bir renkle estetik olarak her hastaya, A1’den D4’e kadar uyum sağlayan dünyanın ilk evrensel kompozitidir. Eşit boyutlu süpra-nano küresel dolgular, OMNICHROMA’nın 16 VITA klasik rengine uyum sağlamasına olanak tanır, bu bilime biz “Akıllı Kromatik Teknoloji” diyoruz. Geniş renk eşleştirme yeteneği, renk alma işlemini ortadan kaldırır, kompozit envanterini azaltır ve doktorların zamanından ve parasından tasarruf etmesini sağlar.

 • Eşi benzeri olmayan renk eşleştirme
 • Beyazlatma öncesi ve sonrası için renk eşleştirmesi
 • Yüksek parlatabilirlik
 • En yüksek aşınma direnci
 • Yüksek basınç mukavemeti
 • Olağanüstü kullanım kolaylığı

Değerlendiricilerin Yorumları

 • “Kürlendikten sonra opak-beyazdan diş rengi karışımına geçiş harika.”
 • “Kremsi kıvamda, iyi istifleniyor ve güzel işliyor.”
 • “Paketlemesi kolay. Yerleştirme sırasında aletlere yapışmadı veya dişten çekilmedi.”
 • “Zamanın %90’ında mükemmel bir gölge. Diğer zamanlarda, değer nötr veya hafif yarı saydamdı.”
 • “Bu konsept, günlük diş restorasyonları için gerçek bir oyun değiştirici olabilir.”
 • “Aşırı beyaz (ağartıcı) tonlar için pek uygun değil.”
 • “Kürlendikten sonra biraz opak ve daha radyoopak olması gerekiyor.”

Değerlendirme Özetleri

OMNICHROMA+featuresOmnichroma 36 danışman tarafından değerlendirilmiş ve toplamda 757 kez kullanılmıştır.

 • A1’den D4’e kadar tüm tonlara uyacak şekilde kürleşen tek tonlu kompozit
 • Tonları eşleştirmeye gerek yok, zamandan tasarruf
 • BLOCKER lekeleri maskeler ve ağız boşluğunu tıkar
 • Aşınmaya ve aside dayanıklı

Klinik İpuçları

 • Erken sertleşmeyi önlemek için malzemeyi fardan koruyun.
 • Doğru yapıştırma prosedürü, gölge eşleştirmenin doğru çalışması için hayati önem taşır.
 • Kesi kenarları zor. Bu ürün bazı alanlarda mükemmel, diğerlerinde çok değil.
 • Endo delikli kuronları doldurmak için en iyi ürün. BLOCKER metali ve reçineyi maskeler. güzel uyuyor.

OMNICHROMA+recommend OMNICHROMA+features

Açıklama

OMNICHROMA evrensel, radyoopak, tek renkli, reçine bazlı bir kompozittir. Kırmızıdan sarıya yapısal renk oluşturan dolgu maddelerine dayalı benzersiz bir teknoloji olan Akıllı Kromatik Teknolojiyi içerir. Sonuç olarak, kürlenmiş kompozit hemen hemen her hastanın çevresindeki diş yapısıyla karışır. Kompozit, silikon dioksit ve zirkonyum dioksit ile üretilmiş tek tip supra-nano küresel dolgu maddeleri ve yuvarlak dolgu maddeleri içerir. Işıkla sertleşmeden önce, macun opak beyazdır ve sertleştikten sonra çevresindeki diş yapısıyla karışacak şekilde dönüşür.

Büyük Sınıf III ve IV restorasyonlar için, ince bir tabaka OMNICHROMA BLOCKER ağız boşluğundan gölge uyumu girişimini önlemek için preparasyonun lingual yönüne uygulanabilir. Ayrıca, kompozitin çevredeki diş yapısına uyum sağlama yeteneğini koruyarak, lekelenmeyi maskelemek veya oldukça opak bir dişi restore etmek için de kullanılabilir. OMNICHROMA şırıngalarda mevcuttur ve ön- yüklü uçlar (PLT’ler).

Diş hekimi tarafından inceleme

Tüm hastalara uygun tek bir renk mi? Tokuyama Dental, restoratif diş hekimliğindeki son yeniliği olan OMNICHROMA’yı, her dişi tek bir kompozit renkle eşleştiren benzersiz bir doğrudan restoratif malzeme olarak tanımlıyor. Aynı zamanda olağanüstü kullanım kolaylığı ve yüksek parlaklık parlatabilirliği sunuyor. DPS değerlendiricileri grubu ilgileniyordu, ancak ürünü birkaç hafta kendi praksislerinde kullanarak görmeleri gerekiyordu.

“Bu kompozitle gerçekten çok etkilendim,” Dr. Scott Chanin, OMNICHROMA ile yaklaşık 150 restorasyon yaptıktan sonra paylaştı. “Kullanması çok kolay ve renk eşleştirmesi harika. Hangi dişin rengi olursa olsun, yaptığım her restorasyonda bana harika estetik sonuçlar verdi,” dedi. “OMNICHROMA bir oyun değiştirici.”

“Renk eşleştirmesi çok kolay,” dedi Dr. Alan Pressman, artık bu kadar çok ürün stoklamasına gerek olmadığı için çok mutlu. “Bir renk her şeyi başarıyor! Sadece bir kompozite ihtiyaç duyduğum için elime almak harika,” dedi. Değerlendiricilerin tümü, birçok kişinin bu “en iyi ürüne” zaten geçtiğini belirterek, gelecekte OMNICHROMA’yı tavsiye edeceklerini ve satın alacaklarını söylediler.

Geniş Renk Eşleştirme Kabiliyeti

Küresel dolguları Akıllı Kromatik Teknoloji ile birleştirerek, OMNICHROMA, yapısal renk kullanarak sadece bir uygulamada A1’den D4’e kadar her renge uyum sağlar. Sadece bir renkle, işlemler basitleştirilir, daha az kompozit israf edilir ve bir diş hekimliği pratiği için envanter azalır.

“Bu kompozitin evrensel doğası, renk eşleştirme süreci hakkında endişelenmeden zaman kazanmamı kolaylaştırdı,” dedi Dr. Tawfiq Alkilani, ön dişlerle (Sınıf III, IV, V) ve Sınıf V arka dişlerle ilgili tüm vakalarda büyük başarı bildirdi.

Birkaç durumda, Dr.Robert Antmann, OMNICHROMA BLOCKER ek malzemesini ekledi, ama sadece bir kompozit kullanarak farklı renklerde geniş bir diş yelpazesi restore edebildiğini söyledi. “Bu, ofiste farklı malzemelerin büyük bir stokunu sürdürme zorunluluğumu ortadan kaldırıyor,” dedi.

Kürleme sonrası kamufle etme etkisi öndeki dişlerde neredeyse tam olarak uyumlu, ama arkadaki dişlerde değil,” dedi Dr. Anissa Singratanakul. Estetik vakalarının çoğu için sadece 1 tür kompozite ihtiyaç duyduğu için mutlu olduğunu söyledi, ama daha fazla radyoopasite önerdi.

OMNICHROMA, Dr. Steven Edelson’un hastalarının yaklaşık %90’ında renkleri eşleştirdi, bu da onun renk eşleştirmesini basitleştirdi ve reçine renk envanterini azalttı. Kolay renk eşleştirmesi nedeniyle, Dr. Reena Gupta, sandalye zamanını tasarruf edebildiğini söyledi.

Birkaç durumda renk biraz farklıydı, ancak Dr. Steven Berwitz renk eşleştirmenin çoğunun son derece başarılı olduğunu söyledi. Sonuç olarak, OMNICHROMA’nın “kompozit endüstrisinde önemli bir etkisi olduğunu ve olacağını” çünkü birçok restorasyon için tek bir renge sahip olmanın iyi çalıştığını belirtti.

Kullanım Kolaylığı ve Çok Yönlülük

Reçine bazlı bir diş restoratif malzemesi olan OMNICHROMA, doğrudan ön ve arka restorasyonlar, doğrudan yapıştırılmış kompozit veneer, diastema kapanışı ve porselen veya kompozitin onarımı için önerilmektedir. “Sınıf V kompozitler için idealdi,” diyen Dr. Audu, malzemenin biraz yapışkan olduğunu ancak yerleştirme ve yüzey işleminin basit olduğunu belirtti.

“İyi ifade ediyor, kolayca kullanılıyor ve restorasyonlarımın yaklaşık %90’ına uyuyor,” diyen Dr. Pressman, aynı zamanda porselen onarımı için de kullandı. Dr. Robert Beatty, bir çeyrek arka doğrudan restorasyon vakasında “daha etkili yerleştirme, kullanım ve şekillendirme özellikleri sunarak randevu süresini kısalttığını” keşfetti.

Ürünün mükemmel kullanım ve şekillendirme yeteneklerini öven Dr. Singratanakul, “Ürünün kremsi beyaz dispans olması hoşuma gitti, böylece kompoziti nereye iteceğinizi ve marjları nasıl mühürleyeceğinizi biliyorsunuz.”

İki diş hekimi, bazı durumlarda malzemenin çok hızlı kuruduğunu hissetti. Biri biraz daha çalışma süresi önerdi. Dr. Antmann, “İyi kullanılıyor, iyi cilalanıyor ve fazla stokları azaltıyor – bu da para tasarrufu sağlıyor” dedi.

Son Restorasyon – Estetik ve Güç

Tokuyama Dental’a göre, OMNICHROMA son derece parlak sonuçlar üretir ve lekelenme etkilerine direnerek kürleşmiş rengini korur. Dr. Beatty, “Cilalı yüzey mükemmel,” dedi ancak malzemenin yüzeysel dolgularda biraz fazla şeffaf olduğunu hissetti. “Kromatik renk eşleştirmesi, ‘evrensel’ bir eşleşme ürünü olarak geniş bir spektrumu karşılar,” sonucuna vardı.

Yüksek basınç ve fleksural dayanıklılığı, minimal aşınma direnci ve ömür boyu leke direnci ile OMNICHROMA, dayanıklı ve uzun ömürlü restorasyonlar için tasarlanmıştır. Dr. Singratanakul, uzun vadeli dayanıklılığı hakkında meraklı olduğunu belirterek, OMNICHROMA’ya geçip geçmeme konusunda nihai bir karar vermeden önce tüm hastaları 6 ayda bir takip edeceğini söyledi.

“Harika kullanılıyor, uyuyor ve iyi cilalanıyor. Başka ne isteyebiliriz?”
-Ana Adler Niehoff, DDS
Manhattan Beach, CA

Genel Memnuniyet

Dr. Berwitz bu malzemeden o kadar etkilendi ki, tüm geleneksel kompozitini OMNICHROMA ile değiştirdi. “Daha önce kullandığım kompozitlerden daha iyi kullanılıyor ve tabii ki doğru rengi bulmak için zaman harcamama gerek kalmadığı için zaman kazandırıyor,” dedi Dr. Ana Adler Niehoff, DDS.

“Bu, Tokuyama Dental tarafından harika bir fikirdi ve çok yenilikçi. Herhangi bir diş işleminde zaman kazanmak hem hasta hem de diş hekimi için kazançlıdır,” diye sonuçladı. “Harika kullanılıyor, uyuyor ve iyi cilalanıyor. Başka ne isteyebiliriz?”

Ana Noktalar

 • Tek bir kompozit renkle her dişi eşleştiren bir restoratif malzeme
 • Etkili yerleştirme, kullanma ve şekillendirme özellikleri
 • Yüksek cilalanabilirlik, aşınma direnci ve leke direnci
 • Uzun vadeli dayanıklılık için yüksek mukavemet
 • Doğrudan ön ve arka restorasyon, doğrudan yapıştırılmış kompozit veneer, diastema kapanışı ve porselen veya kompozit onarımı için önerilir.

evaluation snapshot

Ürün İçeriği

OMNICHROMA

 • 1 şırınga 2,1 ml (4,0 mg)
 • Her biri 0,11 ml’lik 20 PLT (20×0,2 g)
 • Omnichroma Klinik Kılavuz

BLOCKER

 • 1 şırınga 2,1 ml (4,0 mg)
 • Her biri 0,11 ml’lik 20 PLT (20×0,2 g)
 • Omnichroma Klinik Kılavuz

Download MSDS