3M ESPE’nin tek şişe, tek kat self-etch dental adeziviyle dentin ve mine üzerinde tutarlı bağlanma sonuçları elde edin.

Adper Easy Bond Self-Etch Adeziv ile dentin ve mineye güçlü, güvenilir bir bağdan yalnızca bir şişe ve bir adım uzaktasınız. Karıştırma veya şişe sallama gerekli değildir. Kullanışlı tek kullanımlık birim doz aplikatörü veya şişe kullanıyor olsanız da, doğrudan ışıkla sertleşen restorasyonlar için yapıştırma hiç bu kadar kolay ve hızlı olmamıştı.

Ameliyat sonrası hassasiyeti ortadan kaldırmak her diş hekiminin listesinde üst sıralarda yer alır. Adper Easy Bond Self-Etch Adeziv ile reçine monomerlerinin demineralize dentin ve mineye aşındırılması ve penetrasyonu aynı anda tek adımda gerçekleştirilir, böylece kolajen yapısı korunur. Bu, 5. nesil tek şişe yapıştırıcıların bir gereği olan nemli bir yapıştırma ortamı sağlamaya bağımlı olmadığınız anlamına gelir.

Açıklama

3M ESPE Adper Easy Bond

7th-nesil, ışıkla sertleşen, self-etch bonding ajanı. Direkt kompozit ve kompomer restorasyonların yapıştırılması, kor oluşumları, porselen kırıklarının onarımı, dentin duyarsızlaştırması ve çoğu dolaylı restorasyonun simantasyonu için önerilir (RelyX ARC ile birlikte kullanıldığında). Bağlayıcı ajanın uygulanması, malzemenin preparasyona 20 saniye sürtülmesini, ardından 5 saniye hava ve 10 saniye bir sertleştirme ışığıyla (halojen, LED veya plazma ışıkla sertleştirme üniteleri) gerektirir.

Easy Bond iki dağıtım sisteminde mevcuttur, bir sıkmalı şişeden veya üniteden damlatma- doz uygulayıcıları Her iki ambalaj türünden uygulama süresi yaklaşık 35 saniyedir. Kesilmemiş emayenin fosforik asit ile dağlanması tavsiye edilir. Kuru bir çalışma alanı sağlamak, uçucu yağlar ile kontaminasyondan kaçınmak, derin lezyonlar için pulpa koruması ve hem hastanın hem de operatörün yumuşak dokularıyla sınırlı temas sağlamak gibi olağan önlemler tavsiye edilir. Şişe kiti, 5 ml’lik bir şişe malzeme ve aksesuar içerir. Birim doz kiti, 100 birim doz ve aksesuarları içerir. 400’den fazla restorasyonda on altı Editör

Easy Bond kullandı. Bu ürün %96 klinik değerlendirme almıştır

Editörlerin Gözlemleri

Talimatlar/Ambalaj/Kitin Eksiksizliği
Her iki dağıtım sisteminin Easy Bond için ambalajlanması ) iyi resimlendirilmiş, katmanlı, adım adım bir grafik kılavuzu ve tüm kullanım yönlerinin açıkça yazılmış, ayrıntılı bir açıklamasını içerir. Her teslimat stili, gerekli tüm öğelerin dahil olduğu çekmeceye uygun boyutlu bir kutuda gelir. Editörler, bu talimatların ve kitlerin eksiksizliğinin mükemmel olduğu konusunda hemfikirdi. Birim doz paketleme ve tek damlalık dağıtma şişesi/tek kullanımlık plastik kap sisteminin rahatlığı da mükemmel olarak derecelendirildi.

Kolaylık Dağıtım/Uygulama Kolaylığı/Islanabilirlik
Bu materyali yerleştirme kolaylığı, tek adımlı protokolün genel verimliliği ve ıslanabilirlik Malzeme, Editörler arasında çok üst sıralarda yer aldı. Üretici, en iyi sonuç için kesilmemiş emaye asitle aşındırmayı önerir.

Birim Doz Kolaylığı ve Malzeme Miktarı
Birim doz paketleme, çoğu Editör için çok kullanışlı ve etkinleştirilmesi kolaydı. Bazıları, birim doz aplikatörlerinde orta boy fiber fırçayı çok muhafazakar müstahzarlar için biraz büyük buldu. Birkaç Editör, çoklu restorasyonlar için her birim dozda daha fazla materyal görmek istiyor.

Yapışma Prosedürü/Hava Kolaylığı için Gerekli Süre Dağılma/Koku
Hava ile kolayca dağılan malzeme ve 35 saniyelik uygulama süresi Editörlerin gözdesi oldu. Koku, Editörler tarafından bir sorun olarak gösterilmemiştir.

Çeşitli Prosedürler İçin Kullanışlılığı
Editörler, kendi kendine ve dual kürlenen restoratif materyallerle uyumluluğun Easy Bond’un kullanışlılığını artıracağını belirtti. ).

Bant Çıkarma Kolaylığı/Ameliyat Sonrası Hassasiyet
Metal matriks bantlarının kürlenmiş kompozite yapışması önemli bir problem değildi ve tedavi edilen dişlerin postoperatif hassasiyeti de önemli değildi.

Bağ Mukavemeti:

  • Emaye: 23 MPa
  • Dentin: 28 MPa

Özet

Editör temsilcisinin yüzde sekseni Easy Bond şu anki 7th ile eşit veya daha iyi olduğuna karar verdi. -jenerasyon bağlayıcı ajan. Yüzde seksen yedisi bir meslektaşına tavsiye ediyor ve %67’si değiştiriyor.

Klinik İpuçları

Fiber fırça birim doz aplikatörlerine pasif olarak yerleştirilmiştir. Küçük boşluklar için çıkarın ve daha küçük bir fırça ile değiştirin. Fırçanın boyunda bükülmesini önlemek için blisteri patlatırken fırça sapını parmaklarınızın arasında döndürün. Bir diş yüzeyini iyice ıslattıktan sonra, fırçayı kurulayın ve fazlalığı giderirken yüzeyi kaplamayı iyileştirmek için preparasyonu fırçalayın.. Daha uzun süre Birim dozların raf ömrü, buzdolabında saklayın ve teker teker çıkarın.

Önerilen Uygulamalar

  • Işıkla sertleşen kompozit veya kompomer içeren tüm dolgu sınıfları.
  • Işıkla sertleşen kompozitten yapılan çekirdek yapıları.
  • Kompozit veya kompomer dolguların onarımı.
  • Kök Yüzey Duyarsızlaştırma.
  • Mevcut kompozit, metale kaynaşmış porselen ve tüm seramik restorasyonların ağız içi onarımı.
  • Kompozit veya kompomer, seramik ve metalden yapılmış indirekt restorasyonların simantasyonu (RelyX ARC Adeziv rezin Cement ile kombine edildiğinde ışıkla sertleştikten sonra).

Adper Easy Bond Self-Etch Adhesive