DENTSPLY Pharmaceutical’ın 4% Articadent DENTAL (epinefrin enjeksiyonlu articaine HCl 4%) tek ve karmaşık diş işlemlerinde yerel, iletkensel veya infiltratif anestezi gerektiğinde klinisyenler için idealdir.

Articadent lateks içermez ve blister tepsisi ambalajı kartuşları kazara hasardan korur. Articadent, 2 çeşitte mevcuttur: epinefrin 1:100,000 ile 4% Articadent DENTAL ve epinefrin 1:200,000 ile 4% Articadent DENTAL. DENTSPLY, cerrahi alandaki görüntünün iyileştirilmesi istendiğinde önceki 4% Articadent ile epinefrin 1:100,000 kullanılmasını önermektedir.

Articadent’in bu Dental Product Shopper değerlendirmesine on diş hekimi katıldı. Değerlendiriciler, başlangıç zamanı, süre ve etkililik/hasta tepkisi gibi birçok özelliği puanladı ve yorum yaptı.

Kullanım Kolaylığı

Articadent, klinisyenlere işlem sırasında kesin kontrol ve pürüzsüz hareket sunan silikonla kaplı bir pistonla gelir. Değerlendiricilerin çoğu, anestezi satın alırken kullanım kolaylığını çok önemli veya önemli olarak değerlendirdi ve Articadent bu kategoride 4.5 puan aldı. Altı değerlendirici mükemmel olarak değerlendirdi, 3’ü çok iyi, 1’i iyi olarak değerlendirdi. Bir değerlendirici, Articadent hakkında en çok beğendiği şeyin kullanım kolaylığı olduğunu söyledi ve ona “iyi bir ürün” dedi.

Başlangıç ve Süre

DENTSPLY’e göre, Articadent’in infiltrasyon ve sinir bloklarında sadece 1 ila 9 dakika arasında bir başlangıç süresi vardır. Ayrıca infiltrasyonda yaklaşık 1 saat, sinir blokları için ise yaklaşık 2 saat süren ortalama pulpal süre sunar.

Başlangıç zamanı hakkında yorum yapılması istendiğinde, 4 değerlendirici bunu Articadent’in en sevdikleri özellik olarak belirtti. Cevapları sadece en iyi 2 kategoriye düştü, 4’ü mükemmel ve 6’sı çok iyi olarak değerlendirdi. Connecticut bölgesinden bir diş hekimi, “Başlangıç zamanı ve anestezi süresi çok iyi” dedi. “Hastalarımızın ‘uyuşması’ için 4.32 dakika ila 11.4 dakika arasında sürdü. Uyuşma konusunda çok ‘zor’ zaman geçiren hastalarımız için en iyi şekilde çalıştı gibi görünüyordu.” Değerlendiriciler süreye iyi tepki gösterdi, 3’ü mükemmel ve 7’si çok iyi olarak değerlendirdi.

Etkililik ve Hasta Tepkisi

Articadent değerlendirmesine katılan her bir diş hekimi, bir anestezik ürünü düşünürken etkililiğin ve hasta tepkisinin çok önemli olduğunu belirtti. On değerlendiriciden altısı, bu özelliği en sevdikleri özellik olarak belirtti, 2’si basitçe “derin anestezi” dedi.

Bir diş hekimi, “Articadent’in sert dokudan inanılmaz bir yayılımı var. Sadece basit bir infiltrasyonla mandibular dişlerde rutin diş işlemlerini gerçekleştirebildim” dedi. Etkililik ve hasta tepkisi hakkında, 4 değerlendirici mükemmel dedi, 6’sı çok iyi dedi.

Genel Memnuniyet

Genel memnuniyetleriyle ilgili olarak Articadent’i değerlendirmeleri istendiğinde, 4 değerlendirici mükemmel, 5’i çok iyi ve 1’i iyi olarak değerlendirdi. Birçok değerlendirici, ürün hakkında neyin iyileştirilmesini istediklerine dair bir şey düşünemediklerini belirtti. On değerlendiriciden dokuzu, Articadent’i meslektaşlarına kesinlikle veya muhtemelen tavsiye edeceklerini, ayrıca gelecekte ürünü satın alacaklarını belirtti.

New York’tan bir değerlendirici, incelemeyi “Hasta perspektifinden, ‘novocaine’ ile ilgili en iyi şey, onun ‘uyuşturduğu’ ve sonsuza kadar ‘geçmediği’dir. Articadent, bu 2 çok önemli özelliği etkili bir şekilde karşıladığını gösterdi” diyerek özetledi.

evaluation snapshot