Danışmanların Yorumları

  • “Endodontik prosedürlerim için bir ‘olmazsa olmaz’.”
  • “Sesler orijinal üniteden daha hoş.”
  • “Kompakt boyutu nedeniyle odadan odaya taşınması kolay.”
  • “Otomatik geri vites ve tork kontrolünün bir öğrenme eğrisi vardır.”

Açıklama

Root ZX II, isteğe bağlı düşük hızlı el aleti modülüne sahip pille çalışan bir apeks bulucudur ve üreticiye göre kan, diğer deşarjlar veya elektrolitlerden etkilenmeyen klinik doğruluk üretir. Daha büyük bir renkli grafik ekran, işitsel sinyallerle birlikte, apikal daralmaya göre eğe konumunu gösterir. Eğe ucu, kanalın müzakeresi sırasında eğeye takılabilir veya halihazırda yerinde olan eğelere dokunulabilir. Ünitin tabanı daha iyi stabilite için geniştir ve düşük hızlı el aleti modülünü kabul eder. Apeks bulucu, el aleti kullanımdayken aktiftir ve kullanıcıya her zaman eğe konumunun grafik görüntüsünü ve işitsel sinyalini verir. Motor sistemi 150-800 rpm arasında hızlar, apekse ulaşıldığında otomatik geri vites, apeks yakınında otomatik yavaşlama ve sisteme dahil edilmiş bir tork ölçere dayanan otomatik bir geri vites sistemi sunar. Özelliklerin her biri kullanıcının tercihine göre etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Ünite, gerektiğinde değiştirilebilen üç ön ayarlı programla birlikte gelir. Dosya tutucu ve dudak klipsi otoklavlanabilir ve ünitenin kendisi pürüzsüz ve dezenfekte edilmesi kolaydır. Beş danışman Root ZX II’yi düşük hızlı el aleti modülü ile 100’den fazla prosedürde kullanmıştır. Bu ürün %96 klinik değerlendirme almıştır.

Ekipman Özellikleri

Root ZX II apeks bulucunun doğruluğu mükemmel olarak değerlendirilmiştir. Yeni renkli LCD ekranın okunması kolaydır ve işitsel tonlar hastayı rahatsız etmeyecek kadar hafiftir. Büyük taban daha stabil ve orijinal üniteye göre bir gelişme olarak değerlendirildi. Piyasemen modülü ünitenin arkasına kolayca takılarak döner aletlerin çalıştırılması için kompakt bir cihaz sağlıyor. Eğe kanala yerleştirilir yerleştirilmez el aleti otomatik olarak çalışmaya başlar. Bir ayak pedalı dahil edilmiş olsa da, danışmanlar otomatik başlatma özelliğini bir kolaylık olarak gördüler ve neredeyse sadece bunu kullandılar. Önceden programlanmış modlar kullanışlıdır, ancak istendiğinde değiştirilmesi kolaydır. Otomatik geri vites ve tork ölçer, motor ünitesinin yüksek puan alan özellikleridir. Danışmanlar sistemde bir öğrenme eğrisi olduğunu ve kanallar aşırı ıslak olduğunda otomatik geri vitesin çok erken devreye girdiğini belirtmişlerdir. Beş danışmandan dördü Root ZX IInin mevcut apeks bulucularından daha iyi olduğunu ve bu ekipmana hem geçeceklerini hem de tavsiye edeceklerini bildirmiştir.

Klinik İpuçları

  • Kanalın iyi yağlandığından ancak çok ıslak olmadığından emin olun.
  • El aletinin topraklama klipsinin güvenli bir şekilde takılmasını sağlamak için lastik tıpaları döner eğelerden çıkarın.
  • Uygun hız ve tork ayarları için döner eğelerinizin üreticisine danışın.