Seamsiz, paslanmaz çelik Elipar S10 LED Sertleştirme Işığı’nı tuttuğunuzda, ürün mükemmelliğini tamamen yeni bir seviyede hissedebilirsiniz. Tek parça paslanmaz çelik gövdesi neredeyse kırılmazdır. Gövdenin sıvının sızabileceği dikiş veya havalandırma deliği olmadığı için iç bileşenler kirleticilerden korunmaktadır. Paslanmaz çelik yüzey ayrıca dezenfektanlardan ve diş hekimliği malzemelerinden renk değişikliğine ve lekelenmeye karşı da dirençlidir

Danışmanların Yorumları

  • “Etkinleştirmesi kolay, arka bölgelere ulaşması kolay, temizlemesi kolay.”
  • “Her şeyi iyileştirir.”
  • “Dayanıklı ışık – muhafaza kırılmaz.”
  • “Hafif.”
  • “Ünite ısınıyor.”

Açıklama

Elipar S10 360° dönebilen 10 mm ışık kılavuzuna sahip bir LED kürleme ışığıdır. Dış yüzeyi, hastalar arasında kolay dezenfeksiyon için paslanmaz çeliktir ve dezenfektanlar ve dental malzemelerden kaynaklanan renk değişikliği ve lekelenmeye karşı dayanıklıdır. Ünite, tam şarjlı bir batarya ile 60 dakikalık kürleme süresi (yaklaşık 360, 10 saniyelik kürleme) ve 90 dakikalık yeniden şarj süresi ile kablosuz taşınabilirlik sunar.

Elipar S10, A3 ve daha açık renk1 kompozitlerin 5 saniyede kürlenmesini sağlar. Elipar S10 5, 10, 15, 20 ve 120 saniyelik önceden ayarlanmış kürlenme sürelerinin yanı sıra fazla simanın çıkarılmasını sağlayan bir yapışma kürü modu sunar. Elipar S10 1200 mW/cm2 yoğunluğa sahiptir ve birçok yaygın ışığa göre %50’ye kadar daha fazla optik güç ve %80’e kadar daha fazla kürleme yüzeyi sağlar. Elipar S10 altı danışman tarafından 1255 vakada kullanılmıştır. Elipar S10 %97 klinik derecelendirme almıştır.

Ekipman Özellikleri

Elipar S10 kullanım kolaylığı, yerleştirme istasyonunda stabilite kolaylığı, şarjını tutma yeteneği ve dezenfeksiyon kolaylığı açısından yüksek puanlara sahip mükemmel bir ışıkla kürleme ünitesidir. Işık kılavuzu serbestçe dönerek ağzın tüm bölgelerine erişimi artırır. Düğmeler hassas ve aktivasyon için sadece hafif bir dokunuş gerekiyor.

Tek dezavantajı ünitenin kullanım sırasında ısınmasıdır. Danışmanların yüzde seksen üçü Elipar S10‘un daha iyi olduğunu, %17’si ise mevcut ışıkla kürleme üniteleriyle aynı olduğunu bildirmiştir. Yüzde seksen üçü değiştirecek ve %100’ü tavsiye edecektir.