Biodentine XP, özel karıştırıcısı sayesinde tutarlı ve mükemmel bir karışım sağlar ve Biodentine uygulama tabancası ile doğrudan dişe kolayca uygulanabilir. Tüm bir arada kartuşlar, işleme ve gereken materyal miktarına bağlı olarak 2 formatta (XP 200 & XP 500) mevcuttur.

Biodentine XP Başlangıç Paketi, karıştırıcıyı, uygulama tabancasını ve XP 200 ve XP500 kartuş paketlerini içerir. Biodentine XP ayrıca 10 adet dolum kartuşunun bulunduğu kutularda da mevcuttur.

BIODENTINE XP

Tüm bir arada kapsülü ve yeni karıştırma ve uygulama sistemi ile bu dentin yedeği, klinisyenin iş akışını başlangıçtan sona kadar geliştirir.

Mümkün olduğunda, Dr. Jason Wetmore hastalarına koruyucu tedavi seçenekleri sunmayı tercih eder, ancak bu her zaman kolay değildir. “Derin çürükleri tedavi ederken kök kanallarını en aza indirgemek ve hastanın rahatlığını korumak zor olabilir” bilerek, Septodont’un yeni Biodentine XP dentin restorasyon sisteminin tüm prosedürü karıştırmadan uygulamaya kadar daha kolay hale getirebileceğini öğrenmekten heyecan duydu.

Tamamen dentini değiştirmek için ilk tüm bir arada dentin yedeği olan Biodentine XP, tozu ve sıvıyı 1 adet kullanıma hazır kapsülde birleştirir, hızla ve tutarlı bir şekilde karıştırır ve doğrudan dişe uygulanabilir. “Derin çürümeyi çok iyi tedavi ediyor” olarak çalıştığını belirten Dr. Wetmore, “Birçok pulpa kapama ve pulpotomilerin postop hassasiyet raporları minimal ile başarılı olduğunu” bildirdi. Gelecekte daha fazla gösterge üzerinde kullanmayı planladığını ve “Biodentine XP’nin yüksek başarı derecesiyle koruyucu tedavi seçeneklerini güvenle sunmak için harika bir araç” olduğunu paylaştı.

Çeşitlilik, Biyoaktivite & Biyouyumluluk

Biodentine XP, geçici mine veya kalıcı dentin restorasyonları, derin veya büyük çürük lezyonları, derin servikal veya radiküler lezyonlar, pulpa kaplama, pulpotomiler, kök ve furkasyon perforasyonları, iç/dış rezorpsiyonlar, apexifikasyonlar ve retrograd cerrahi dolgular için gösterilen çok yönlü bir dentin restorasyon sistemidir. Biyoaktif özellikleri pulpa canlılığını korumaya yardımcı olur ve biyouyumluluk, dokunun ve pulpanın tepki riskini azaltmaya yardımcı olur, Septodont’a göre.

“Biodentine XP, pulpanın tehlikede olduğu bir dişi tedavi etmede güven sağlar, tedavi protokollerimi bir kök kanal tedavisi olmadan bir dişi kurtarmaya daha fazla kaydırmama izin verir,” dedi Dr. Jonathan Dubin.

Pedodontist Dr. John Jackfert, Biodentine XP’nin “pulpanın canlılığını koruma ile ilgili çoklu durumlar” için çok yönlülüğünü takdir ederken, “3 veya 4 farklı pulpa ilacına ve kavite astarlarına ihtiyaç duymamayı” sevdi ve onu “tüm MTA ürünlerinden üstün” olarak nitelendirdi.

Joshua Conway, DDS için Biodentine XP, “ideal hazırlıklar ve restorasyonları kolaylaştırmak için derin dentin kaybının öngörülebilir bir değişimini sağladı.”

“Araç çantamda bulunması güzel” diyen Dr. Sean Grady, “derin çürük lezyonlarını çıkardıktan sonra bir taban olarak kullanmayı başardı ve endodontik bir işlem sırasında pulpal zeminde bir perforasyonu onarmak için kullandı.”

Kullanım Kolaylığı

Kolaylık için, her kartuş toz ve sıvı içerir ve Septodont’un kompakt XP karıştırıcısında homojen bir kıvama karıştırmaya hazırdır. Biodentine XP, uygulama tabancası ile doğrudan dişe veya el aleti ile köke uygulanabilir. Klinisyenler, işleme en uygun olan hacim için XP 200 veya XP 500’ü seçebilirler.

Orijinal “Biodentine her zaman doğrudan veya dolaylı pulpa kaplama ve derin kavite restoratif için harika bir ürün olmuştur, ancak karıştırmak ve teslim etmek acı vericiydi,” dedi Dr. Dubin. “Biodentine XP’nin yeni kapsül tasarımı ve yeni karıştırma ve teslimat sistemi bu sorunu çözdü.” Dr. Grady, “Karıştırmak ve uygulamak çok kolay, diğer malzemelerden çok daha kolay” dedi ve Dr. Jackfert, “Karıştırma ve teslimat sistemi çok kullanıcı dostu ve tutarlı; onu karıştırmak için tahmin ve kullanıcı hatasını ortadan kaldırır” dedi.

“Septodont değerli bir diş şirketidir” diyen Dr. Marc Hendler, karıştırıcının dikey, yer tasarruflu tasarımını övdü, Dr. Robert Miller sınırlı tezgah alanında başka bir karıştırma cihazı için yer olmadığını söyledi, ancak karıştırma kolaylığı en sevdiği özellikti. Dr. Conway, bir trituratör kullanmanın uygunsuz olduğunu hissetti. Kapsülün diğer karıştırma üniteleriyle uyumlu olması gerektiğini öneren Dr. Tim Fagan, “Karıştırma kapsülü her seferinde doğru bir karışım sağlar” dedi.

“Öngörülebilir restorasyonlar için daha tutarlı, daha hızlı, daha kolay ve basitleştirilmiş bir teknik”
Alan Sedell, DMD
Peoria, AZ

“Biodentine XP, pulpanın tehlikede olduğu bir dişi tedavi etmede güven sağlar.”
Jonathan Dubin, DMD
Brookhaven, GA

“Karıştırma ve teslimat sistemi çok kullanıcı dostudur ve tutarlıdır.”
John Jackfert, DDS
St. Albans, WV

“Biodentine XP, yüksek başarı derecesiyle koruyucu tedavi seçeneklerini güvenle sunmak için harika bir araçtır.”
Jason Wetmore, DMD
Rockledge, FL

Zaman Tasarrufu & Sonuçlar

“Biodentine XP’yi yerleştirdiğim gün dişi hemen onarmak, hastanın birden fazla seyahatini kurtarır ve benim için zaman tasarrufu sağlar, bu da para tasarrufu anlamına gelir” dedi Dr. Jackfert. Sistemi, benzer ürünlere göre “çok daha uygun, tutarlı ve hızlı” olarak nitelendirdi ve Dr. Charley Cheney “kolay dağıtımın verimliliği artırdığını” kabul etti.

Endodontist Dr. Alan Sedell, “Bozulmuş dişlerin öngörülebilir restorasyonu için daha tutarlı, daha hızlı, daha kolay ve basitleştirilmiş bir teknik sağladı. Günlük pratiğime bu ürünü dahil etmenin herhangi bir dezavantajını görmüyorum” dedi.

Bazı klinisyenler için malzemenin bazı yönleri zaman kazandırırken, birkaç değerlendirici, özellikle pediatrik hastalar için kuruma süresinin çok uzun olduğunu hissetti. Dr. Jackfert hastalarının “ağrı hassasiyeti olmadığını ve restorasyonlarının harika göründüğünü” söyledi.

Genel Memnuniyet

“Gerçekten Biodentine XP’yi kullanmaktan zevk aldım ve kaç farklı tedavi için kullanabileceğimi seviyorum” dedi Dr. Jackfert. “Koltuk başı tedavileri daha kolay hale getirdi ve diş hekimliği cephaneliğime değerli bir katkı” dedi Dr. Sedell.

Ana Noktalar

  • Toz ve sıvıyı içeren kullanışlı bir kapsülde tüm bir arada dentin yedeği
  • Kompakt XP karıştırıcı ile hızla ve tutarlı bir şekilde karıştırır
  • Başlangıçtan sona kadar bir klinisyenin iş akışını geliştirir
  • 9 gösterge ile çok yönlü bir dentin restorasyon sistemi
  • Biyoaktif özellikler pulpa canlılığını korumaya yardımcı olur ve biyouyumluluk doku/pulpa tepki riskini azaltmaya yardımcı olur.

evaluation snapshot