NexTemp, ziyaretler arasında süren sağlam bir tutuşa sahip güvenilir geçici simandur – ancak zamanı geldiğinde kolayca çıkarılabilir. NexTemp, post-op hassasiyeti önlemeye yardımcı olabileceği gösterilen potasyum nitrat, klorheksidin ve florür içeren tek öjenol içermeyen reçine formülüdür. Bu formül, hastalarınız nihai restorasyonlarını beklerken mikrosızıntı veya yıkama hakkında endişelenmenize gerek kalmadan kenarların etrafında mükemmel bir sızdırmazlık oluşturur!

Geçici siman ile hastalarınızı mutlu edin ve her seferinde öngörülebilir sonuçlar sunan geçici siman ile günlük iş akışınızı iyileştirin. Ve lider markaların yaklaşık yarısı fiyatına, bütçeniz için de iyi!

NEXTEMP

Kalıcı restorasyonu yerleştirirken ziyaretler arasında süren güvenilir tutuşa sahip, kullanımı kolay geçici siman.

Bir diş pratisyeninin gününe güvensizlik ve öngörülemezlik getirmek hoş karşılanmaz, özellikle simanlama ile uğraşırken. Örneğin, yerinden çıkmış ve kırılmış geçici maddelerle uğraştıktan ve fazla geçici simanyu temizlemekte zorlandıktan sonra Dr. Peter Schott daha iyi bir çözüm bulmayı umuyordu. Neyse ki, bu DPS incelemesi sırasında Premier Dental’in NexTemp Geçici simansunu keşfettikten sonra, geçici restorasyonlardaki güvensizliği ortadan kaldıran bir çözüm buldu.

NexTemp’in “mükemmel tutma yeteneği var ve mevcut geçici simanmuzdan çok daha kolay temizleniyor,” dedi Dr. Schott. “Asistanım NexTemp’i çok seviyor. Geçici maddelerimizin hem yerleştirilmesi hem de çıkarılması sırasında temizlik çok daha kolay ve hızlı. Hazırlıkta çok az veya hiç kalıntı bırakmaz ve harika bir tutuşa sahiptir,” ekledi. “Bu artık yeni geçici simanmuz.”

Estetik & Postop Hassasiyetin Eksikliği

NexTemp, opak ve şeffaf olmak üzere 2 tonla mevcuttur ve değerlendiriciler her iki tonu da deneme şansına sahipti. “Daha önce şeffaf bir geçici siman denemedim,” dedi Dr. Aliisha Choucair. “Genellikle, ince bir yüzeye sahip bir ön dişim varsa, geçici simanların beyaz opak rengi gözükürdü, bu da kısa vadede kabul edilemez. Genellikle akıcı bir kompozit kullanırdım, bu da geçici restorasyonun çok zor çıkarılmasına neden olurdu. NexTemp şeffaf geçici siman bu sorunu güzelce çözüyor.”

Klinisyenlerin kolaylığı için 5 mL otomatik karıştırma şırıngalarında sunulan NexTemp, Dr. Jayendra Patel’e göre “kullanımı kolay bir şırınga teslimat sistemidir.” Malzemenin “çok iyi çalışma süresini” öven Dr. David Fang, “temizlik süresi ve viskozite” nedeniyle NexTemp’i meslektaşlarına tavsiye edeceğini söyledi. Malzemenin “ifade edilmesi ve kullanılması kolay” olduğunu belirten Dr. Tanya Orr, daha hızlı bir ayar süresi önerdi, ancak “postop hassasiyeti yok – bu harika!” dedi.

NexTemp, mikro sızıntıya karşı koruma sağlar ve hassas dentini korur ve yatıştırır, üreticiye göre.

“NexTemp, özellikle biraz hassas bir pre-prep dişi varsa kullanmak için harikadır,” dedi Dr. Ken Hsu. “Dişi sakinleştirmeye yardımcı olacaktır.” Aşırı konturlu ve eksik kenarları olan bir No. 30 zirkonya taçla uğraşırken ve çevresindeki diş eti iltihaplı, bombeli ve kanarken, Dr. Hsu geçiciyi NexTemp ile simanladı. Hasta 2 hafta sonra geri döndüğünde, “hastanın sağlıklı diş etleri olduğunu ve ağrı veya kanama olmadığını” görmekten “hoş bir sürpriz” yaşadı.

Tutma

NexTemp’in güvenilir tutuşu, birçok değerlendiricinin en sevdiği özellik olarak gösterdiği bir özellikti. “Uzun vadeli geçici taçlarımızda kullanmayı sevdiğimiz iyi güçlü bir geçici siman” olarak adlandıran Dr. Andrew Chen, “NexTemp diğer geçici simanlardan daha iyi tutar ve geçici taçların düşmesi için daha az hasta döner” dedi. Dr. Fang, “Hasta kalıcı restorasyon için geri dönmeden önce bir geçici maddenin yerinden çıkmadığını” açıkladı. Kısa bir klinik taçta geçici bir tutuş konusunda endişeli olan Dr. Schott, NexTemp’i kullandı ve “temp hiç çıkmadı. Aslında, oturma randevusunda, temp’ı çıkarmak için güzel bir çekiş gerekiyordu” dedi.

Bir No. 12 taç için bir hastayı hazırlarken, Dr. Hsu’nun hastası sıcaklık hassasiyeti nedeniyle biraz hassastı. Geçiciyi NexTemp ile çimentoladıktan sonra, “hasta aniden 3 ay boyunca Tayvan’a gitti, bu da bana temp’in bu kadar uzun süre kalıp kalmayacağı ve anesteziklerin etkisinin geçtikten sonra daha hassas olup olmayacağı konusunda biraz endişe verdi,” dedi Dr. Hsu. “Sonuç olarak, anesteziklerin etkisi geçtikten sonra veya tüm zaman boyunca daha fazla hassasiyeti yoktu. Geçici maddem hala yerindeydi ve güzel bir zirkonya estetik taç teslim edebildim.”

“OMNICHROMA Flow BULK estetik restorasyonları her seferinde geliştirdi.”

Ken Hsu, DDS

Walnut Creek, CA

“Çevreleyen diş yapısıyla karışma yeteneğiyle şaşırdım.”

Peter Schott, DMD

Middletown, RI

“Daha derin kavite hazırlıklarının iç anatomisine iyi uyum sağlar.”

Tanya Orr, DDS

Santa Rosa Beach, FL

“Kalıcı restorasyon için hastanın geri dönmeden önce bir geçici maddenin yerinden çıkmadı.”

David Fang, DMD

Salem, MA

Temizlik & Kaldırma Kolaylığı

NexTemp’in en sevdiği özellik olarak ne olduğu sorulduğunda, Dr. Hsu “NexTemp’in özellikle fazla olanın son derece kolay temizlendiğini” söyledi. Geçmişte dağınık temp çimentolarıyla sorun yaşayan Dr. Brett Druger, NexTemp ile “temizlik kolaydı ve güçlü bir ürün” dedi. Dr. Choucair, “Temizliğin kolaylığı nedeniyle, yumuşak doku daha sağlıklıydı ve daha iyi bir nihai çimentolama sağladı” dedi. Başka bir diş hekimi, “NexTemp, geçici köprünün gerektiğinde sıkı tutulmasını ve kalıcı restorasyon için hazır olduğunda kolayca serbest bırakılmasını sağladı. Malzeme 1 ila 2 parçada çıktı/çıktı; kazımam gerekti” dedi.

Genel Memnuniyet

“NexTemp ile bir sonraki geçici maddemi çimentolamak konusunda kendimi güvende hissediyorum, bilerek pulpa ve çevresindeki diş eti için güvende olacak ve geçici restorasyon gerçek taç teslimi için hala yerinde olacak,” dedi Dr. Hsu DPS’ye. “Bu, yıllar içinde denediğimiz diğer tüm geçici çimentolardan çok daha üstün bir ürün,” dedi Dr. Schott ve Dr. Fang, “Genel olarak, bu artık tercih ettiğim geçici çimento!” dedi.

Ana Noktalar

  • Nihai restorasyona kadar sağlam tutuş sağlar
  • Fazla malzemenin kolay temizlenmesi ve çıkarılması
  • 2 ton mevcuttur – opak ve şeffaf
  • 5 mL otomatik karıştırma şırıngalarında sunulmaktadır
  • Potasyum nitrat, klorheksidin ve florür içerir

evaluation snapshot