Optimize edilmiş dolgu teknolojisi, Esthet•X HD’nin kolay cilalanabilir, yüksek estetik restorasyonlar sunmasını sağlar.

DENTSPLY Caulk, Esthet•X HD’yi kullanıcılara güçlü, estetik restorasyonlar oluşturma olanağı tanıyan yüksek çözünürlüklü mikromatris restoratif olarak tanımlar. Yeni optimize edilmiş dolgu parçacığı dağılımı, kullanıcılara hızlı, kolayca elde edilebilen cila; tüm kavite sınıflandırmaları için mükemmel fiziksel özellikler; ideal kullanım; ve kapsamlı renk ve opaklık seçimi sunar.

Esthet•X HD’nin değerlendirmesine on dört diş hekimi katıldı. Kolay renk seçimi, malzeme kıvamı/viskozitesi, cilalama kolaylığı ve estetik ve renk seçenekleri gibi özelliklere derecelendirme ve yorum yaptılar.

Renk Seçimi Kolaylığı

Esthet•X HD, her türlü doğrudan restoratif ihtiyaç için tam bir renk ve opaklık yelpazesi içerir, bunlar arasında düzenli gövde renkleri, saydam mina renkleri ve opak dentin renkleri bulunmaktadır.

Değerlendiricilere Esthet•X HD ile renk seçiminin kolaylığını derecelendirmeleri istendiğinde, 5’i mükemmel, 5’i çok iyi ve 4’ü iyi olarak değerlendirdi. Sekiz değerlendirici, ürünle ilgili en çok beğendikleri şeylerden biri olarak renk seçimini belirtti. Bu değerlendiricilerden biri, “Renklerin sıcak bir tonu var.” dedi. Bir başka değerlendirici ise “Seçilebilecek geniş renk yelpazesi” yorumunda bulundu.

Bazı değerlendiriciler, seçilebilecek renklerin sayısından biraz çekindiler. Bu değerlendiricilerden biri, “Ürünü seviyorum, ancak ofisimde bu kadar farklı renk ve kartuş stoklamayı göremiyorum.” dedi.

Malzeme Kıvamı/Viskozitesi

Üretici, Esthet•X HD’nin yapışkan olmayan bir kıvama sahip olduğunu ve mükemmel bir kullanım sunduğunu belirtir. Malzemenin kıvamı ve viskozitesini derecelendirme istendiğinde, 3 değerlendirici mükemmel, 5 değerlendirici çok iyi, 5 değerlendirici iyi ve 1 değerlendirici orta olarak değerlendirdi. Yedi değerlendirici, malzemenin kıvamının iyileştirilmesini görmek istediklerini belirttiler çünkü onu biraz yapışkan buldular. Ancak Dearborn, MI’dan bir değerlendirici, “Malzemenin kıvamı çok iyiydi. Mükemmel kullanım özellikleri ve cilalaması kolay.” dedi.

Cilalama Kolaylığı

DENTSPLY Caulk’a göre, Esthet•X HD’nin yeni optimize edilmiş dolgu teknolojisi, daha büyük parçacıkların sıklığını azaltır ve hedeflenen dolgu parçacığı boyutu ve dağılımını sonuçlandırır. Bu da daha hızlı cila ve olağanüstü fiziksel özelliklere yol açar.

Sekiz değerlendirici cilalama kolaylığını mükemmel olarak derecelendirdi, 5 değerlendirici çok iyi ve 1 değerlendirici zayıf olarak derecelendirdi. 20 yıllık deneyime sahip olan ve Ligonier, PA’da pratisyen bir değerlendirici, cilalama kolaylığını ürünün en sevdiği özelliklerinden biri olarak belirtti ve “Malzeme iyi cilalanır.” dedi.

Değerlendiricilere ayrıca Esthet•X HD’nin nihai cilasını derecelendirmeleri istendi. Yedi değerlendirici bu özelliği mükemmel, 6 değerlendirici çok iyi ve 1 değerlendirici iyi olarak derecelendirdi. Bir değerlendirici, “Çok iyi cilalanıyor ve mükemmel bir şekilde bitiyor.” dedi.

Estetik ve Renk Seçenekleri

Değerlendiricilere, Esthet•X HD kullanarak oluşturdukları restorasyonların estetiğini derecelendirmeleri istendiğinde, 10 değerlendirici onları mükemmel, 2 değerlendirici çok iyi ve 2 değerlendirici iyi olarak değerlendirdi. Pomona, NY’dan bir değerlendirici Esthet•X HD hakkında en çok neyi sevdiğine dair soruya, “Renk seçimi, katman oluşturma kolaylığı ve renk doğruluğu.” şeklinde cevap verdi. Ön restorasyonlar için “harika bir seçenek” olduğunu belirtti.

Genel Memnuniyet

Değerlendirme sonunda katılan diş hekimlerine Esthet•X HD’nin genel memnuniyet derecelendirmesini yapmaları istendi. Altı değerlendirici genel memnuniyet derecesini mükemmel olarak, 6 değerlendirici çok iyi ve 2 değerlendirici iyi olarak belirtti. Ek olarak, 10 değerlendirici Esthet•X HD’yi diğer benzer ürünlere göre çok daha iyi veya biraz daha iyi olarak nitelendirdi.

25 yıllık deneyime sahip Minnetonka, MN’dan bir değerlendirici, “Ürünün şekillendirilebilirliğini sevdim… şekillendirmesi çok kolay.” dedi. Los Angeles, CA’dan bir değerlendirici, Esthet•X HD’ye çok iyi bir genel memnuniyet derecesi verdi ve ürünün birkaç favori özelliğini sıraladı, bunlar arasında “Birçok renk, kartuşlar renk kodludur, güzel renk kılavuzu, iyi talimat kitapçığı ve iyi düzenlenmiş set” bulunmaktadır.